prezenty na dzień dziecka

Jakie książki chętnie czytają dzieci

Różne. Trzeba tylko zacząć podsuwać im odpowiednie książki, dzięki czemu chętnie będą zabierać się za czytanie. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z opowieściami przygodowymi. Za takie książki z wielką przyjemnością będą zabierać się m.in. dzieci powyżej dziewiątego roku życia, które umieją samodzielnie czytać, a także rozumieją jaka treść znajduje się w środku. Jeżeli ktoś planuje kupić fajne i przydatne prezenty na dzień dziecka, to może znaleźć właśnie książki. Interesujące, wciągające, a także wesołe.

Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki. Mazurscy w podróży. Tom 5

Agnieszka Stelmaszyk po raz piąty zaprasza do tego, aby poznać niezwykłą rodzinę Mazurskich. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał ku temu okazji, to koniecznie musi ich poznać. W szczególności, jeżeli czytelnik liczy na dobrą zabawę, połączoną z ciekawą zagadką. Przygodę z rodziną Mazurskich można rozpocząć od dowolnego tomu, ponieważ każdy z nich opowiada o czymś zupełnie innym. Jędrek ponownie razem ze swoimi rodzicami, babcią i kuzynką Marcelą pojadą poznać fragment Europy. Oczywiście, nie obędzie się bez kłopotów. Jak się okazuje, tym razem bardzo ważną rolę odegra babcia. Jaką? Tego będzie można dowiedzieć się właśnie z tej książki.

Tuzin tajemnic. 12 niezwykłych zagadek kryminalnych

Czy to możliwe, że dzieci mogą zapoznać się z zagadkami kryminalnymi? Oczywiście, że tak. W Wielkiej Brytanii jest to bardzo popularny gatunek. Polska jeszcze tak mocno nie lubi tego, ale daje ona pozytywne oznaki na to, że wkrótce ten trend może się zmienić. Na plus. Dzieciaki kochają różnego rodzaju zagadki. Dzięki tej właśnie książce będą mogły wcielić się w rolę małych detektywów. Tylko dzięki temu będą mogły rozwiązać zagadki, jakich w tych książce nie brakuje. Fascynująca przygoda, która może zjednoczyć dzieci z rodzicami. Bo jak się dobrze bawić, to wspólnie. Jedna z najciekawszych propozycji, która może również pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie umysłu małych dzieci.