prezenty na dzień dziecka

Czy, książka będzie odpowiednim wyborem na prezent z okazji Dnia Dziecka

Kiedy chodzi o prezenty na Dzień Dziecka, staramy się wybierać coś spośród najnowszych zabawek. To zawsze najbardziej pożądane gadżety przez maluchy, które dostarczają mnóstwo rozrywki. Z wiekiem, jednak zabawki coraz szybciej są odkładane w kąt. Co zatem można podarować dzieci w wieku szkolnym? Wybór książki w takim przypadku budzi nieco obaw. Jednak książki kojarzą się dzieciom z obowiązkiem nauki, co sprawia, że podarowana na prezent lektura może ich rozczarować. Jednak wcale nie musi tak być! Wszystko zależ od tego, jaką książkę wybierzemy i jakie wrażenie będzie wywierać na młodym czytelniku. Poza tym czytanie ma mnóstwo zalet, dlatego warto, zaszczepiać pasję do książek u dzieci od najmłodszych lat.

Wybór książki na prezent z okazji Dnia Dziecka!

Jakie zatem książki wybierać dla młodych czytelników? Jest kilka takich pozycji, które niezwykle wciągają, bawią i pouczają. To lektury, które na zawsze zakorzenia pewne wartości w młodych ludziach i zapewnią im miłe chwile relaksu. Pozwól zatem przekonać się dziecku, że czytanie może być pasjonujące! O to kilka propozycji:

Mary Poppins, autor: P.L. Travers. To książka o perypetiach pewnej, zaczarowanej nauczycielki. Jest pełna przygód i nietypowych wydarzeń, czym doskonale oddziałuje na wyobraźnie. To lektura, która jest lekka i zabawna, a zarazem przekazuje ważne wartości.

Baletnice. Prawie idealna, autor: Elisabeth Barféty. Ta książeczka szczególnie przypadnie do gustu dziewczynkom. Opowiada o przyjaźni, pasji do tańca i marzeniach. Porusza też problematykę, jaką jest rywalizacja, stres, czy zazdrość. Książka zdecydowanie przekazuje wiele wartości i jest bardzo wciągająca lekturą.

Wielka księga Mikołajka, autor: Rene Goscinny Jean Jacques Sempe. To najnowsza publikacja kultowej serii opowiadań o Mikołajku. Szczególnie losy młodego urwisa przypadają do gustu chłopcom, ale nie tylko. Powieść jest przepełniona zabawnymi przygodami i perypetiami niepokornego Mikołajka.